KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034218
nr 1603 4218
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Syndafloden kommer". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:07:28
4/3 17:46:11
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren